Kunpa eduskuntavaalien 2027 jälkeen muodostettava hallitus voitaisiin koota laajalta pohjalta ja maltillista yhteistyötä hakien seuraavista puolueista: SDP, Keskusta, RKP ja Kokoomus. Kokoomuksesta yhteistyötä ja malttia kaiketi löytyisi naisista mies päättäjiä varmemmin.
Tapio Frondelius
Laittakaa hyvät ihimiset se Rantakestilän alakuperänen tien viitta takasin paikalleen ja heti.Sehän viittaa Iin arvokkaaseen lähihistoriaan ja on nostalginen ja tarpeellinen paikan opas. M‑L Halonen
Autot ajavat pitkässä jonossa. Takaa tulee poliisiauto, joka ryhtyy ohittamaan vilkut päällä ja sireenit soiden. Poliisiauto kääntyy ohitusten jälkeen Kärkkäiselle. Sattui olemaan itsekin asiaa samaan paikkaan. Mitä näinkään. Poliisit istuivat kahvilla. Onko poliisilla oikeus ajaa sireenit soiden vain mennäkseen kahville?
Oikeus ja kohtuus
Oijärven Sampolantanssit vähän ulkolavaa talon päätyyn, tulis lisätilaa tanssille. Ei varmaan iso kustannus.
Tanssitaan


